Atrakcje w Lublinie, które warto znać

Mówiąc o średniowiecznym mieście Lublin, nie sposób nie zacząć od jego najstarszej części. Stare Miasto otaczają pozostałości miejskich murów z XIV wieku, a także renesansowe kamieniczki. Ponadto, w centralnej części znajduje się dawny ratusz, archikatedra i Teatr Stary. Historyczny klimat tego miejsca dopełnia Zamek z kaplicą zamkową, ponieważ jego fundamenty pochodzą już z XII wieku. Jeśli planujecie spędzić tu tylko weekend, to turystyczne atrakcje w Lublinie obejmujące Stare Miasto powinny Wam wystarczyć. Spacer średniowiecznymi uliczkami to piękny pomysł na romantyczną randkę.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Skansen etnograficzny jest z kolei prawdziwą gratką dla miłośników drewnianych zabytków. Jeśli fascynują Was starodawne domostwa i zastanawiacie się, jak na przestrzeni lat zmieniały się codziennie zwyczaje mieszkańców, to koniecznie musicie zobaczyć to miejsce. Dodatkowo, dzieci ucieszą się z możliwości pogłaskania koni, owcy lub królików. Muzeum organizuje też cykliczne wydarzenia, które przybliżają zróżnicowanie kulturowe lubelszczyzny.

stare miasto w lublinie

Państwowe Muzeum na Majdanku

Niestety, ale nie wszystkie atrakcje w Lublinie mają tak sielankowy klimat, jak skansen. Muzeum na Majdanku przypomina nam o ciemnych kartach historii nie tylko miasta, ale i całego kraju. Powstało w miejscu byłego niemieckiego obozu śmierci, w którym w czasie II Wojny Światowej setki tysięcy osób straciło życie. Ekspozycje muzealne przedstawiają okrutną rzeczywistość życia obozowego. Warto pamiętać i oddawać hołd ofiarom zagłady, więc wizyta w tym miejscu powinna być obowiązkowa. 

Sprawdź atrakcje w Lublinie i okolicy

Lublin jest co prawda dużym miastem, ale jego mieszkańcy mają wiele możliwości odpoczynku od miejskiego zgiełku. Godzina drogi dzieli ich od Poleskiego Parku Narodowego, który słynie z rozległych kompleksów leśnych i torfowisk. Nieco bliżej, na północy znajduje się Kozłowiecki Park Krajobrazowy, który jest atrakcyjnym terenem dla rowerzystów. W granicach miasta leży Jezioro Zemborzyckie, więc nawet w upalne lato jest gdzie się schłodzić.

Serdecznie zapraszamy na lubelszczyznę i gwarantujemy, że nasze apartamenty będą doskonałą bazą wypadową do poznania okolicznych atrakcji. 🙂